На фондових ринках продовжуються спекулятивні стрибки, і вчора після заяви Трампа про відтермінування введення мит на 90 днів і зменшення ставки до 10% для всіх країн, крім Китаю, індекси виросли на 8-12%.
Водночас для Китаю Трамп вводить додаткові мита (загалом вони складуть 125%) через небажання Пекину йти на переговори.
Індекс Dow Jones вчора виріс на 7,8%, S&P 500 – на 9,52%, а високотехнологічний Nasdaq – на 12%, відігравши майже половину карколомного падіння останнього тижня та піднявши ринкову вартість фондового ринку США приблизно на 4,8 трлн $ (після падіння на 11 трлн $).
Такий розворот став підсумком сильного тиску суспільства, політиків та бізнесменів на Трампа, і його поступка означає, що президент США не може ігнорувати негативну реакцію з боку інвесторів, законодавців і донорів його партіі.
Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent вчора виросли на 3,6% до 65,3 $/барель (-14,8% за тиждень), а на американську WTI – на 4,9% до 61,9 $/баррель (-14,7%), але все ще залишаються під тиском продовження торговельної війни між найбільшими економіками світу.
Експерти вважають що нову хвилю світової кризи зупинити просто тим, що хтось «передумав», вже не вийде, оскільки довіра до США, як надійного партнера, та до економічної та глобальної політики нової Адміністрації Президента втрачена.
У бізнесу немає жодних гарантій, що подібна ситуація не повториться, тому він буде враховувати максимальні ризики в розрахунках і стратегіях підпрємств у США, буде значно обережнішим в інвестиціях та розвитку, а більшість почне шукати, як максимально зберегти активи в “тихій гавані”.
Довіра завойовується роками і десятиліттями, а втрачається за хвилини і години, і коли країна стає залежною від рішень однієї людини, то бізнес на це одразу реагує.
Журналісти запитали міністра фінансів США Скотта Бессента, чому мита діяли лише кілька годин, поки Трамп не відмовився від них, але він відповів, що «не знає причину паузи в тарифній політиці США». За його словами, «Трамп створив максимальний переговорний важіль для Америки, і пауза дає час для укладання угоди».
Підняття мит на китайскі товари до 125% зупинило поставку товарів з Китаю до США що також посилить тиск з боку споживачів на владу як Китаю, так і США, тому очікуємо рішень по основній проблемі тарифноі війни.
Джерело: GrainTrade