У січневому звіті експерти IGC знизили у порівнянні з оцінками грудня прогноз світового виробництва зерна у 2024/25 МР на 7 млн т до 2305 млн т, а споживання – підвищили до 2335 млн т внаслідок активного використання зерна на продовольство та етанол. Прогноз перехідних запасів знижено на 3 до 573 млн т, насамперед ячменю та кукурудзи. Очікується, що світова торгівля зерном збільшиться на 1% до 420 млн т, що на 8% поступатиметься показнику 2023/24 МР, а імпорт до Китаю скоротиться на 40%.
За прогнозом, у 2025/26 МР світове виробництво пшениці виросте у порівнянні з попереднім сезоном на 1% до 805 млн т, що на тлі значного збільшення споживання призведе до скорочення кінцевих запасів. Обсяг торгівлі незначно виросте завдяки нарощуванню поставок до Азії.
Прогноз світового виробництва сої у 2024/25 МР підвищено до 420 млн т, що на 6% перевищить показник попереднього сезону, оскільки збільшення урожаю в країнах Південної Америки та Азії компенсує його скорочення у США. Очікується, що обсяги споживання та запасів також стануть рекордними, тоді як прогноз торгівлі залишається незмінним на рівні 180 млн т (+1% за рік). Основні імпортери збільшать обсяги закупівель, а частка південноамериканської сої на світовому ринку виросте.
Прогноз світового виробництва рису залишено на рівні 535 млн т (+2% за рік). Але внаслідок збільшення споживання та низьких початкових запасів кінцеві запаси в сезоні зменшаться на 3 млн т. Торгівля у 2025 р виросте у порівнянні з попереднім сезоном на 1%.
Індекс зернових та олійних культур IGC (GOI) знизився за останні два місяці на тлі падіння цін на рис, пшеницю та сою, що частково було компенсоване подорожчанням ячменю та кукурудзи.
Субіндекс пшениці індексу IGC GOI знизився на 1% на тлі падіння цін у США внаслідок зменшення світового попиту, хоча ціни на європейську та чорноморську пшеницю залишалися стабільними.
Субіндекс кукурудзи індексу IGC GOI виріс на 5% до 17-місячного максимуму на тлі можливого збою у світових поставках.
Субіндекс рису індексу IGC GOI за два місяці впав на 6% під тиском сезонного збільшення пропозицій та сильної конкуренції серед експортерів.
Субіндекс сої індексу IGC GOI впав на 2%, оскільки сезонне зниження цін в Бразилії компенсувало зростання котирувань у США та в Аргентині.
Джерело: GrainTrade