З 1 серпня 2023 р стане обов’язковим використання електронної товарно-транспортної накладної

Питання запровадження електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) обговорювалося на зустрічі чиновників з Мінінфраструктури, Міністерства цифрової трансформації, USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» з понад 500 представниками бізнес-асоціацій, ГО «Інститут аналітики та адвокації» та інших компаній. Також відбулося ознайомлення бізнесу з поточним станом реалізації проекту е-ТТН та обговорені дії, необхідні для запровадження нового документу.

Тестування е-ТТН розпочнеться з 1 лютого, тому бізнес матиме достатньо часу, щоб до 1 серпня адаптуватися до нових правил та налагодити бізнес-процеси. Для цього компаніям потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, які приєдналися до проекту.

Запровадження е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорим, знизить рівень корупції та витрати у порівнянні з паперовими ТТН, а також стане першим кроком до запровадження міжнародних е-CMR документів.

Заступник міністра інфраструктури М. Найєм розповів, що «новий сервіс буде зручним для всіх учасників – держави, що позбудеться паперових документів у сфері вантажних перевезень, та бізнесу, який отримає нову швидкість обігу документів та взаєморозрахунків».

Відправник, перевізник та одержувач зможуть одночасно працювати з документом, що дозволить прискорити проведення розрахунків.

Робота над е-ТТН розпочалася ще у 2019 р, і значна частина завдань була виконана до 2022 р. Військове вторгнення рф не зупинило роботу, хоча й уповільнило процес.

Впровадження системи е-TTН здійснюється Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Міністерства цифрової трансформації та USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», що під час реалізації проекту виступатиме адміністратором системи е-TTН.

Нагадаємо, що розробку системи е-ТТН було завершено наприкінці 2022 р. Вже три компанії-провайдери ЕДО (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування роботи з системою. Перші дві вдало його завершили, а AgriChain отримала рекомендації щодо вдосконалення свого програмного забезпечення.

Джерело: GrainTrade

Залишити відповідь