Падіння режиму Асада в Сирії найближчим часом призведе до зниження цін на нафту

Стрімке падіння режиму Асада в Сирії, сім’я якого була при владі 54 роки, а також плани мирного переходу влади до нового уряду нормалізують ситуацію в країні та сприятимуть нарощуванню поставок нафти з регіону, оскільки новій державі потрібні будуть кошти для становлення.

На форумі в Катарі голова Національної коаліції сирійських революційних та опозиційних сил Хаді Аль-Бахра заявив, що після повалення режиму Асада буде створений перехідний громадянський уряд, до складу якого не входитимуть представники ХТШ або інших екстремістських організацій. Також він повідомив, що Сирія має залишитися єдиною, а не роз’єднаною, тому вплив Ірану та рф, основних союзників Асада, буде обмежено. Провладну партію Баас розпускати не будуть, щоб не призвести до її ізоляції та переходу до екстремізму. Натомість планується перетворити її у «нормальну» політичну силу, щоб уникнути таких помилок, які були зроблені в Іраку у 2003 р після повалення Хусейна.

Режим Асада впав лише за 12 днів. Повстанцям було заборонено входити до державних установ у столиці, а також вбивати або утісняти нацменшини чи прихильників Асада. Вирішено, що старий уряд буде працювати до створення нового.

Якщо Хаді Аль-Бахра зможе об’єднати сирійський народ, то країні знадобляться кошти для відновлення, тому видобуток та продаж нафти на світовий ринок прискориться.

Війна у Сирії в першу чергу була викликана намірами рф обмежити побудову газо- та нафтопроводів з Азербайджану та Близького Сходу до Європи, які позбавили б ЄС від потреби у російському газі та нафті. Якщо Іран скине режим Аятол, то лише своїм газом він повністю задовольнить потреби Європи, не враховуючи при цьому збільшення поставок нафти.

Протягом тижня лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 3,3% до 2-тижневого мінімуму 71,2 $/барель (-0,5% за місяць).  На ціни тисне звіт Macquarie Group, згідно з яким у 2025 р у світі виникне надлишок нафти понад 1 млн барелів/добу, оскільки всі обмеження з боку ОПЕК+ будуть компенсовані нарощуванням поставок країнами, що не входять до складу картелю.

Країни ОПЕК+ відклали заплановане збільшення видобутку нафти на 180 тис барелів/добу з січня по квітень та заявили, що будуть обережно нарощувати видобуток на тлі падіння світового попиту на нафту.

Раніше ОПЕК+ планували відновити видобуток до 2,2 млн барелів/добу щомісячно на період з січня по грудень 2025 р, але тепер відклали ці плани на вересень 2026 р. У листопаді вони збільшили видобуток сирої нафти на 120 тис барелів/добу до 27,02 млн барелів/добу, а загальний світовий видобуток нафти сягнув 72 млн барелів/добу.

Джерело: GrainTrade

Залишити відповідь