Індія у 2023/24 МР на 3% зменшила імпорт рослинних олій, ціни яких сягнули максимальних рівнів

За даними асоціації SEA, у 2023/24 МР Індія скоротила імпорт рослинних олій у порівнянні з попереднім сезоном на 3,09% до 16 млн т завдяки нарощуванню власного виробництва та зниження попиту внаслідок зростання цін, – повідомляє Business Standard.

Так, імпорт сирої пальмової олії зменшився з 7,59 до 7 млн т, пальмового олеїну – з 2,11 до 1,93 млн т, соєвої олії – з 3,51 до 3,44 млн т, тоді як імпорт соняшникової олії виріс з 3 до 3,51 млн т. При цьому у жовтні імпорт пальмової олії виріс у порівнянні з вереснем на 60%, оскільки переробники після свят повинні були поповнити запаси, виснажені нижчим, ніж зазвичай, імпортом.

Після стрімкого зростання світових цін на рослинні олії протягом останніх восьми тижнів з’явилися ознаки можливого розвороту донизу, – повідомляють експерти Oil World (Німеччина). Ціни на пальмову олію, основний драйвер цього зростання, імовірно, сягнули максимуму, але ринкова невизначеність та інші чинники можуть відкоригувати цінову ситуацію.

Збільшення різниці в ціні між рослинними оліями та дизельним паливом призвело до від’ємної маржі у виробників біодизеля, що знижує попит на нього. Майже 20% рослинних олій споживає біопаливна галузь, тому подальше скорочення виробництва біодизеля відчутно вплине на ціни. Протягом 6-ти наступних місяців ціни на олії залежатимуть від того, як Бразилія та Індонезія виконуватимуть свої мандати по біодизелю, хоча й отримають підтримку від дефіциту пальмової, соняшникової та ріпакової олії на світовому ринку.

За прогнозом Oil World, у 2024/25 МР сукупне світове виробництво соняшника та ріпаку зменшиться у порівнянні з попереднім сезоном на 12 млн т, а обсяг їх переробки – на 8 млн т. Але попри значні обсяги виробництва сої, соєва олія не зможе компенсувати дефіцит інших олій, оскільки низький попит на соєвий шрот обмежує обсяги переробки.

Джерело: GrainTrade

Залишити відповідь