Жовтень в Україні став одним з найтепліших та найпосушливіших місяців за останні 10 років

У жовтні в Україні спостерігалися підвищені температури повітря та недостатня кількість опадів, що негативно вплинуло на розвиток посівів озимих зернових культур, – повідомляють фахівці Національної академії аграрних наук України у своєму щомісячному огляді.

Середня температура повітря на 2,7 оС  перевищувала багаторічну норму та сягала 11,8 оС, а кількість опадів склала 28,1 мм або 74% кліматологічної норми для цього місяця. За останні 10 років теплішим у порівнянні з поточним роком був жовтень 2020 р, тоді як меша кількість опадів спостерігалася у жовтні 2015, 2018 та 2021 років.

На більшій частині території України, де вирощуються зернові культури, осіння вегетація озимих зернових зазвичай завершується у другій або на початку третьої декади листопада, а для успішної зимівлі рослини повинні утворити від 3 до 5 пагонів.

У поточному році озима пшениця завершить осінню вегетацію в різному фізіологічному стані – від появи «шилець» до фази кущіння рослин, з огляду на строки сівби та складні погодні умови. На частині площ через надто пізню сівбу або відсутність вологи насіння не встигне прорости, і буде знаходитися в ґрунті після початку зимівлі.

Враховуючи несприятливі показники температури та зволоженості ґрунту протягом більшої частини осіннього періоду, фахівці НААН вважають, що результати перезимівлі озимих зернових культур та їх майбутній урожай будуть залежати від кількості опадів впродовж найближчого часу, тривалості осінньої вегетації та погодних умов взимку.

Джерело: GrainTrade

Залишити відповідь