Ксенія Трактористка — так знають Оксану Боднарук підписники у ТікТок. Вона мешкає у селі Стопчатів на Франківщині. Жінка каже: часто читає схвальні відгуки, але вони здебільшого від чоловіків.
Технікою Оксана цікавилася з дитинства: у школі навчилася кермувати автомобілем, отримала права. Проте після випуску навчалася перукарської справи, згодом працювала у салоні. А за кермо трактора сіла, коли одружилася, щоб допомогти чоловікові. Сім’я займається заготівлею сіна. Вдома мають три трактори, повідомляє Суспільне.
Оксана Боднарук біля трактора. Оксана Боднарук
І трактористка, і перукарка
“Зранку їдемо на поле, а потім я стрижу. Обидві професії поєдную. Коли сезон, то більше часу перебуваю на полі. Загалом техніка старенька й часто ламається”, — каже Оксана.
Керувати великою сільськогосподарською технікою жінка починала поступово, спершу вчилася ремонтувати автівки.
Оксана Боднарук також працює перукаркою. Оксана Боднарук
“На початках подавала інструменти чоловіку. Він каже: “Дай мені ключ на 38″. А я думаю: який то ключ має бути? Але потім і я навчилася. Обоє почали крутити. Він — з одного боку, а я — з іншого. А потім чоловік навчив, як на тракторі їздити. То його заслуга”, — каже Оксана.
Скільки тюків ти везеш?..
Аби здобути фах трактористки, Оксана Боднарук навчалася з червня по грудень 2023 року у Снятинському фаховому коледжі Подільського університету. З її слів, вона була єдиною жінкою у групі з 23 людей.
“Коли приїхав тракторист і побачив, що я складатиму іспит, то дуже хвилювався. Кажу: я, певно, перша жінка, яка у вас складає іспит. Він відповів ствердно. Я запевнила: не хвилюйтеся, я їздила на такому тракторі, в мене є такий вдома”, — пригадує Оксана Боднарук.
З її слів, більшість присутніх на іспиті підтримували та захоплювалися нею. Але у рідному селі не одразу звикли.
“Інколи запитують на вулиці: скільки ти тюків везеш? Бо це — велика платформа, я там можу і по 102 тюки везти. То вже моїй мамі розповідають, що я таке можу, — говорить Оксана Боднарук. — Але раніше мені часто говорили, що це — чоловіча професія, для чого це мені, бо ж діти є. Я вважаю, якщо жінки хочуть їхати на тролейбусі, тракторі, чи чому завгодно, то треба йти та цього досягати”
Джерело: АgroTer