Обробка саду мідним купоросом знизить ризик поширення лишайника на деревах

На молодих деревах кілька перших років може не з'являтися мох та лишайники. Та без належних обробок садівник ризикує отримати такі захворювання вже з часом.

Для ефективного та безпечного видалення цих нашарувань використовується мідний купорос — універсальний засіб, який також є екологічно чистим, пише Zemliak.com.

Мох і лишайники на деревах та чагарниках не лише погіршують їхній зовнішній вигляд, а й можуть шкодити рослинам, затримуючи вологу на корі. 

Садівники також розповіли, що обробка мідним купоросом має антисептичну дію — знищує грибкові ураження, плісняву та гниль. Щодо боротьби зі шкідниками, то купорос  використовується як пестицид для захисту від садових хвороб та шкідників.

Обробка мідним купоросом проводиться двічі на рік:

  • Восени: Після того як з дерев опало все листя.
  • Навесні: Перед початком активного росту, щоб уникнути появи мохів та лишайників.

Щоб приготувати робочий розчин, треба:

  • 1 літр теплої води
  • 250 г мідного купоросу
  • Додаткова чиста вода для розведення.

«Розчинити мідний купорос у теплій літрі води. Додати ще води, щоб загальний об’єм розчину становив 10 літрів. Ретельно перемішати до повного розчинення», — розповіли садівники.

Перед обробкою варто підготувати рослини — перевірити, щоб на деревах і чагарниках не залишалося листя.

Для обприскуваня краще використовувати обприскувач, щоб рівномірно нанести розчин на кору дерева. Застосовувати засіб у суху та безвітряну погоду.

Після осінньої обробки дерева та чагарники будуть готові до зимівлі, а навесні виглядатимуть здоровими та доглянутими.

Джерело: Zemliak.com

Залишити відповідь