Восени яблуні краще обробити мідним купоросом — поради

Якщо в саду яблуні вже заражені паршею, то обробки дерев фунгіцидами уникнути практично неможливо. Серед домашніх засобів можна застосувати бордоську суміш, яка готується із мідного купоросу (0,3 кг), вапна (0,4 кг), розведених у 10 літрах води, пише Zemliak.com.

Кращий час для обприскування саду — осінь, коли повністю зібраний урожай і листопад практично закінчений. Фахівці радять обприскувати сад після закінчення листопаду, тільки в суху безвітряну погоду, при температурі не нижче +5°C.

Серед препаратів для захисту яблунь садівники відзначають Фунгіцид Белліс, що також допомагає покращити зберігання яблук після збору врожаю. Щоб приготувати робочий розчин необхідно в бак заповнений на 1/3 водою, при працюючій мішалці додати необхідну кількість препарату, а потім додати води до повного об'єму.

«Основною ознакою присутності парші на яблунях є поява на листових пластинках світло-оливкових плям, які в міру розростання призводять до буріння і розтріскування листя», — кажуть садівники.

Ще один засіб для знезараження кори яблунь і ґрунту в при стовбурних колах шляхом їх поливання — є середньо-рожевий розчин перманганату калію, або 7% розчин залізного купоросу (0,7 кг засобу на 10 літрів води).

«Крім цих засобів від парші допомагають обробки дерев розчином азотних або калійних добрив. Карбамід, аміачну селітру або хлористий калій розводять згідно інструкції на упаковці. Крім санації саду, такі зрошення сприятливо впливають на здоров’я дерев, зміцнюють їх імунітет, підвищують зимостійкість і сприяють збільшенню врожайності на майбутній сезон», — розповідають садівники. 

З народних методів, для знищення подібних грибків у яблуневому саду, можна порекомендувати обробку дерев і ґрунту під ними сольовим розчином: 1/2 кг кухонної солі розвести у відрі води.

Актуально: Для врожайності варто восени внести добрива під яблуні та груші

Для підвищення ефективності зрошень одночасно проводять прибирання саду від рослинних залишків, з неодмінною їх утилізацією, шляхом вивезення із ділянки або спалювання. Обов’язкова і санітарна обробка  рослин, під час якої хворі гілки обрізують до основи, мохи та лишайники видаляються, відшарована кора зачищається.

Так, як грибки зимують у тріщинах, ранах, місцях пошкоджень стовбура і скелетних гілках, то закріпити результат після обрізки допомагає обробка зачищених ділянок і зрізів антисептиками, з подальшою замазкою акриловою фарбою, або садовим варом, і побілка штамбів дерев на висоту піднятої руки.

Джерело: Zemliak.com

Залишити відповідь